KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994491

nr 1299 4491

Paul Myrén

(1884-1951), Sverige

Oljemålning, Hund och räv. Signerad. Olja på duk, 68x85 cm

Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 6 januari 2020
kl 20:38:58

30/12 09:54:26 1      Vinnande bud

Paul Myrén

Läs mer om Paul Myrén